Część obecnego parkingu II Kampusu przekształci się w chiński ogród!

W dniach 01-02 marca 2017 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury odbyły się prezentacje projektów wykonanych w ramach konkursu na zagospodarowanie placu w II kampusie Politechniki Opolskiej. W konkursie wzięło udział siedem dwu- i trzyosobowych zespołów złożonych ze studentów II i III roku kierunku architektura.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić trzy zespoły oraz przyznać I nagrodę dla jednego zespołu. Wyróżnione zespoły to:

  • Tomasz Abram i Aleksander Dymkowski, którzy zaproponowali plac podniesiony na krawędziach z centralną sceno-fontanną;
  • Agnieszka Gacek, Weronika PietruńkoAgata Ręczkowska, które zaprojektowały plac z wznoszącym się pawilonem w kształcie litery U;
  • oraz zespół w składzie Katarzyna Rajewska, Zuzanna Pietraszko i Marta Nowak, których dziełem był projekt placu z nawierzchnią w kwadraty i zadaszonym miejscem na samochody osobowe.

Główną nagrodę otrzymał zespół w składzie: Aleksandra Dziwoki, Justyna Madejska oraz Eva Lazar, których projekt placu podzielonego dwoma pawilonami na 4 części o różnych funkcjach i charakterze uzyskał najwięcej głosów komisji konkursowej. Zwycięski zespół w nagrodę pojedzie do Chin, a ich projekt będzie realizowany. Nagrodą dla zespołów wyróżnionych będzie sponsorowany wyjazd na plener rysunkowo-malarski do Paczkowa.

Wszystkie prace zaprezentowane w konkursie będzie można już wkrótce podziwiać na wystawie zorganizowanej w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury.
Menu
Skip to content