Formularz dla Studentów i Pracowników PO kontynuujących kurs

Instytut Konfucjusza pomaga w odkrywaniu talentów

Instytut Konfucjusza pomaga w odkrywaniu talentów

W miniony weekend (17-19.09.2021) pracownicy Centrum Współpracy Polska – Chiny „Instytut Konfucjusza” wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. Mowa o „II Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych”, który odbył się w opolskiej Talentowi. Impreza przyciągnęła wielu zainteresowanych, a instytutowe stoisko wzbudziło ogromne zaciekawienie.

Wydarzenie było skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, rodziców, nauczycieli, a także wszystkich osób, którym bliski jest temat rozwijania pasji i rozbudzania ciekawości świata
wśród najmłodszych. Organizatorom szczególnie zależało na odkryciu talentu młodych uczestników i dobór takich aktywności, które pomogą wykorzystać ich potencjał.

Na miejscu dzieci miały okazję nauczyć się podstaw języka chińskiego i przekonać się, że mandaryński nie jest wcale tak trudny, jak się może wydawać. Szczególne zainteresowanie wśród uczestników ich imiona wykaligrafowane po chińsku na pergaminach. Ogromne zaintrygowanie wzbudziła także nauka używania pałeczek. Impreza okazała się doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania samej kultury Państwa Środka, lecz także do poznania zapotrzebowania na aktywności pozalekcyjne.

Mówi się, że „życie dziecka jest jak kartka papieru, na której każdy pozostawia ślad„. Cieszymy się, że mieliśmy okazję spotkać się z najmłodszymi Opolanami i pozostawić w ich wspomnieniach azjatycki ślad. Mamy również nadzieję, że niebawem znów się spotkamy. 再见

Chinskie impresje

Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Chińskie inspiracje”

Z okazji 72 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami, a Polską, Ambasada ChRL w Polsce wraz z siecią Instytutów Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny pn.: „Chińskie Impresje”, którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
Wystawa ma na celu przedstawienie różnorodnego i wielowymiarowego obrazu Chin, a także nadania nowego impulsu do promowania wymiany humanistycznej między Chinami a Polską.

Prace prosimy przesyłać na adres: konkursfotograficzny.ikopole@hotmail.com, a do zgłoszenia prosimy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Regulamin konkursu Chińskie impresje

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych