STYPENDIA

Stypendia Instytutu Konfucjusza na rok 2019/2020

Uczestnicy kursów języka chińskiego Instytutu Konfucjusza w Opolu mogą ubiegać się o wyjazd na stypendium do Chin, poniżej informacje o wyjazdach:

Wersja angielska pdf

RODZAJE STYPENDIÓW NA ROK 2019/2020:

 • Czteroletnie stypendium „Nauczanie języka chińskiego jako języka obcego” (DTCSOL – Scholarship for Doctor’s Degree in Teaching Chinese to Speakers of Other Languages ):
  Wymogi: tytuł magistra sinologii, HSK 6 zdany na co najmniej 200 punktów, HSKK zaawansowany na co najmniej 60 punktów oraz conajmniej dwuletnie doświadczenie w nauczaniu języka chińskiego. Termin wyjazdu: wrzesień 2019r. Wyjazd na maksimum 4 lata.
 • Dwuletnie stypendium „Nauczanie języka chińskiego jako języka obcego” (MTCSOL – Studeny’s of Master’s Degree in Teaching Chinese to Speakers of Other Languages):HSK 5 zdany na co najmniej 210 punktów, HSKK średniozaawansowany na co najmniej 60 punktów. Termin wyjazdu: wrzesień 2019r. Wyjazd na maksimum dwa lata.
 • Czteroletnie stypendium „Nauczanie języka chińskiego jako języka obcego” (BTCSOL – Bachelor’s Degree in Teaching Chinese to Speakers of Other Languages ):HSK 4 zdany na co najmniej 210 punktów, HSKK podstawowy na co najmniej 60 punktów. Termin wyjazdu: wrzesień 2019r.
 • Roczne stypendium językowe:
  a) TCSOL: Wnioskodawcy muszą uzyskać co najmniej 270 punktów w teście HSK (poziom 3), certyfikat HSKK jest wymagany.
  b) Chiński język i literatura, chińska historia i chińska filozofia: Wnioskodawcy muszą uzyskać co najmniej 180 punktów w teście HSK (poziom 4) i 60 w teście HSKK.
  c) Studium języka chińskiego: Wnioskodawcy muszą uzyskać co najmniej 180 punktów w teście HSK (poziom 3).
  Termin wyjazdu: wrzesień 2019r.
 • Semestralne stypendium językowe: Rozpoczyna się we wrześniu 2019 lub w marcu 2020 roku.
  Osoby ubiegające się o wizę X1 lub X2 nie są kwalifikowane.
  a) TCSOL, chiński język i literatura, chińska historia i chińska filozofia: Wnioskodawcy muszą uzyskać co najmniej 210 punktów w teście HSK (poziom 3), certyfikat HSKK jest wymagany.
  b) Tradycyjna chińska medycyna i kultura Taiji: wymagany certyfikat HSKK.
 • Stypendium miesięczne: Rozpoczyna się lipcu lub grudniu 2019 roku. Osoby ubiegające się o wizę X1 lub X2 nie są kwalifikowane.
  a) Tradycyjna chińska medycyna i kultura Taiji: wymagany certyfikat HSK.
  b) Język chiński oraz pobyt u chińskiej rodziny: wymagany certyfikat HSK. Organizowany przez Instytut Konfucjusza dla grup od 10 do 15 osób. Przed wyjazdem zostanie przygotowany szczegółowy plan pobytu, po konsultacji z instytucjami goszczącymi. Przygotowany plan zostanie przesłany do centrum Hanban do zatwierdzenia.
  c) Specjalny program cztero-tygodniowy dla Instytutu Konfucjusza: wymagany certyfikat HSK. Organizowany przez Instytut Konfucjusza dla grup od 10 do 15 osób.
Menu
X