Formularz dla Studentów i Pracowników UO kontynuujących kurs

Formularz dla Studentów i Pracowników UO

Chiny w biznesie międzynarodowym

Studia podyplomowe: Chiny w biznesie międzynarodowym – prawne i kulturowe aspekty współpracy

Zapraszamy do zapisów na studia podyplomowe: „Chiny w biznesie międzynarodowym – prawne i kulturowe aspekty współpracy”.

Oferowany kierunek studiów przygotowuje interkulturowo kadrę menadżerską do współpracy z partnerami chińskimi. Słuchacz studiów podyplomowych będzie mógł wykazać się kluczowymi kompetencjami i kwalifikacjami znaczącymi z punktu widzenia potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

Kadrę dydaktyczną kierunku tworzą naukowcy z Politechniki Opolskiej, Politechniki Pekińskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Opolskiego, dyplomaci i menadżerowie, posiadający doświadczenie zawodowe w Chinach, które przekłada się na ich dorobek publikacyjny, wykorzystywany w pracy ze studentami.

Oferowany kierunek studiów podyplomowych obejmuje 180 godzin zajęć w postaci wykładów, ćwiczeń i seminariów. Współfinansowany jest przez Politechnikę Pekińską.

Więcej informacji na stronie rekrutacyjnej:

https://irk.po.edu.pl/pl/offer/ZAP_SP_2022/programme/SP-CBM/

 

 

Turniej_GO_29092022

Turniej GO o puchar Opola

29.09.2022 r. w Instytucie Konfucjusza w Opolu odbył się turniej o puchar Opola imienia Krzysztofa Szymczyka.
Turniej organizowany jest we współpracy z Klubem Go nad Odrą z Wrocławia, Centrum Współpracy Polska – Chiny Instytut Konfucjusza w Opolu i Opolskim Klubem Go „Atari”.
Turniej poświęcony jest śp. Krzysztofowi Szymczykowi – opolskiemu pionierowi i popularyzatorowi gry Go.

Formularz zgłoszeniowy dla szkół podstawowych i średnich na terenie miasta Opola

Kursy dla szkół

Darmowe kursy dla szkół podstawowych i średnich na terenie miasta Opola

Szkoła musi zapewnić obecność opiekuna w czasie odbywania się zajęć. Decyzję o uruchomieniu kursu podejmuje dyrekcja Instytutu po konsultacji z chińskim dyrektorem odpowiedzialnym za dydaktykę.

W Instytucie Konfucjusza znajdziecie Państwo bogatą ofertę dostosowaną do różnych potrzeb.

Prosimy o kontakt mailowy:

Kursy dla studentów i pracowników Politechniki Opolskiej:

tel.: 77 449 81 33

email: instytutkonfucjusza@po.edu.pl

Sekretariat Polski czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:30

Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć prześlemy wraz z potwierdzeniem zapisu do konkretnej grupy. W przypadku zebrania się grupy liczącej minimum 6 osób, możliwe jest uruchomienie kursu języka chińskiego z początkiem każdego semestru, na dowolnym poziomie.

Jeśli zastanawiasz się czy język chiński jest dla Ciebie – zapisz się już dzisiaj i przekonaj się, że tak! Wystarczy, że klikniesz w linka i zostawisz namiary na siebie, a skontaktujemy się na pewno!

Jeżeli jednak dalej się wahasz czy język chiński rzeczywiście jest dla Ciebie, oto sześć powodów, które w mig rozwieją Twoje wątpliwości:

1. Język chiński to nie tylko Chiny

Oprócz Państwa Środka, mandaryński jest używany m.in. w Malezji, Indonezji, Tajlandii czy Singapurze. Jeśli zdecydujesz się „rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec świata” znajomość języka chińskiego będzie kluczem, który otworzy Ci niejedne drzwi w wielu krajach.

2. Mandaryński szczeblem w drabinie do kariery

Państwo Środka to druga gospodarka świata oraz poważny partner gospodarczy. W ostatnim czasie można zauważyć rekordową ilość inwestycji chińskich na całym świecie. Co ciekawe, wielu dyrektorów generalnych, biegle włada językiem chińskim w wypełnianiu codziennych obowiązków służbowych..

3. Wpiszesz sobie do CV

Jeśli znasz mandaryński firma, do której aplikujesz, będzie postrzegać Cię jako wartościowego pracownika (patrz punkt 2). Skoro umiesz po chińsku, musisz myśleć nieszablonowo i potrafisz odnaleźć się w międzynarodowym zespole pokonując różnice kulturowe. Taki pracownik to skarb!

4. Ćwiczenie dla mózgu

Nauka języka sprzyja zmianom w strukturze i funkcjonowaniu mózgu. Tak twierdzą naukowcy z Pennsylvania State University, którzy  przez sześć tygodni obserwowali mózgi 39 osób posługujących się na co dzień językiem angielskim, podczas gdy uczyły się one języka chińskiego. Zauważyli, że komórki nerwowe w mózgach osób najlepiej przyswajających nowe słownictwo komunikowały się ze sobą sprawniej niż w przypadku osób, które radziły sobie z nowym językiem słabo lub nie przyswoiły żadnego nowego języka.

5. Sięgniesz do źródeł

Chiny to jedna z najstarszych i najbogatszych ciągłych kultur świata, licząca ponad 5000 lat. Bogactwo piśmiennictwa, zwyczajów i historii powoduje, że czymś niezwykłym jest możliwość sięgnięcia do samego źródła. Czy bowiem może być coś lepszego, niż lektura dzieł Konfucjusza w oryginale?

6. Dogadasz się na miejscu

Niewątpliwą zaletą znajomości chociażby podstaw języka chińskiego jest poczucie wolności i niezależności. Dzięki temu, już na miejscu, będziesz mógł samodzielnie odkryć atmosferę Państwa Środka. Nawet przy ograniczonych umiejętnościach porozumiewania się, miejscowi docenią wysiłek i przywitają Cię w szczególny sposób.