Spotkanie pt.: „Współpraca Polska – Chiny”

29 października 2013 r. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu zorganizował spotkanie pt.: „Współpraca Polska – Chiny”, na które zostali zaproszeni pracownicy Instytutu Konfucjusza w Opolu.

Pani Prof. Maria Bernat – Dyrektor Instytutu Konfucjusza przedstawiła jak wygląda współpraca polsko – chińska oraz na czym polega działalność instytutu. Dużą uwagą uczestnicy spotkania obdarzyli ofertę edukacyjną placówki oraz kwestię jak dzięki systematycznej nauce języka chińskiego wyjechać na stypendium do Pekinu. Pracownicy Chińscy opowiedzieli o życiu w Chinach oraz podzielili się spostrzeżeniami na temat Polski.

Stypendystka Hanbanu zaprezentowała relację ze swojego pobytu w Republice oraz zwróciła uwagę na liczne różnice, także językowe, istniejące w poszczególnych prowincjach najludniejszego państwa świata .

W ostatniej części spotkania Dyrektor Chińska – Pani Prof. Jiang Huijuan zapoznała uczestników spotkania z podstawami języka chińskiego. Pod bacznym okiem fachowców uczniowie i nauczyciele próbowali swoich sił w pisowni wyrazów w języku chińskim.

autor: Justyna Waligóra

Menu
Skip to content