Wiedza? To dziecinnie proste!

VI edycja niezwykle popularnej Dziecięcej Politechniki Opolskiej została zainaugurowana wykładem pani profesor Jiang Huijuan o tym, jak wygląda nauka w chińskiej szkole …i co widać na Ziemi z kosmosu.

W tym roku w zajęciach biorą udział także dzieci z Brzegu (tam inauguracja roku odbędzie się w przyszłą sobotę) i Strzelec Opolskich. Warto zaznaczyć, że stu strzeleckim uczestników DPO zdobędzie wiedzę dzięki inicjatywie i środkom znanego z filantropiii przedsiębiorcy Karola Cebuli, który tym razem postanowił zainwestować w przyszłość dzieci.

Uroczystego otwarcia roku z zachowaniem tradycyjnego, akademickiego ceremoniału dokonał rektor uczelni prof. Marek Tukiendorf, najmłodszych posiadaczy indeksów politechniki powitała również pani prorektor ds. dydaktyki prof. Krystyna Macek-Kamińska, oraz kierująca przedsięwzięciem pani dr hab. inż. Anna Król, prof. PO.

Pierwszy wykład poprowadziła dyrektorka Instytutu Konfucjusza prof. Jiang Huijuan, która przybliżyła dzieciom realia, w jakich żyją i uczą się ich koledzy z Państwa Środka. I choć większość informacji była dla młodych słuchaczy prawdziwie egzotyczna to jedno doskonale już wiedzieli: jedynym tworem ludzkich rąk widzianym na naszej planecie z kosmosu jest Wielki Mur Chiński.

Następny wykład pt. Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki odbędzie się 7 grudnia i wygłosi go dr inż. Joanna Rut.

Comments are closed.