20140307_165411_resized

Nowe lektorki w Instytucie Konfucjusza

Miłośnicy języka i kultury chińskiej do końca lutego 2015 r. będą szlifować wymowę w pięciu tonach i kaligrafowanie chińskich znaków (zwanych przez niewtajemniczonych ,,krzaczkami”) pod okiem nowych wolontariuszek.

Mai Chunxue i Cheng Sijia do Opola przyleciały prosto z Pekinu, gdzie ukończyły Uniwersytet Minzu. Jak ich poprzedniczki i poprzednicy w Centrum Współpracy Polska-Chiny – Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej będą pracować przez cały rok.

Życzymy nowym lektorkom samych dobrych wrażeń z Opola oraz pojętnych uczniów.
20140307_165411_resized

IK-chinki_2014-03-07-8289-640x360

"Grupa herbaciana"

12 lutego br. kolejne spotkanie w czytelni Instytutu Konfucjusza miała „grupa herbaciana”. Tym razem goście mogli skosztować białej herbaty, a także różnych rodzajów zielonej. Pani Marta podzieliła się również swoimi wrażeniami z pobytu w Chinach.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/stories/grupa_herbaciana” title=”Grupa Herbaciana”]

Obchody Chińskiego Nowego Roku Opole 2014

Obchody Chińskiego Nowego Roku liczą w Państwie Środka cztery tysiące lat tradycji, natomiast w Opolu — sześć, ale za to jakich! Kolejne, fascynujące widowisko, które — jak zawsze przy tej okazji — zapewnili artyści z Chin, zostało w Roku Konia przyjęte owacjami na stojąco.

Zajęcia w Publicznym Przedszkolu nr 55

15 stycznia Pani Marta Tworek i lektorka Zhang Si odwiedziły przedszkole nr 55 w Opolu. Dzieci uczyły się popularnej piosenki urodzinowej oraz liczenia do pięciu. Furorę zrobiła maskotka Instytutu, której dzieci nadały imię – Panduś. 

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/stories/pp55″ title=”Zajęcia w Publicznym Przedszkolu nr 55″]