Targi "Kobiety w Centrum"

Targi „Kobiety w Centrum”

W dniach 12 I 13 marca pracownicy Instytutu wzięli udział w Targach pn.: “Kobiety w Centrum”, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Uczestniczki miały okazję otrzymać pięknie wykaligrafowane swoje chińskie imię, podpatrzeć chińską sztukę parzenia herbaty oraz, oczywiście, owej herbaty skosztować.

III Edycja Targów Edukacyjnych

III Edycja Targów Edukacyjnych

W dniach 9 i 10 marca pracownicy Instytutu wzięli udział w trzeciej edycji Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Uczestnicy targów mogli skosztować pysznej chińskiej herbaty oraz zapoznać się z ofertą Instytutu.

Herbaciane spotkanie seniorów

Herbaciane spotkanie seniorów

7 marca w Instytucie Konfucjusza odbyło się herbaciane spotkanie seniorów. Nasza wolontariuszka YE Fangzhou opowiadała uczestnikom o historii herbaty, a także zaparzyła ją metodą gong fu cha. W zdarzeniu wzięło udział ponad 20 osób.

I Sympozjum międzynarodowe „One Belt, One Road”

I Sympozjum międzynarodowe „One Belt, One Road”

25 lutego br. na Politechnice Opolskiej odbyło się I Sympozjum międzynarodowe „One Belt, One Road”, którego współorganizatorem był nasz Instytut.

Sympozjum z udziałem naukowców, polityków i przedsiębiorców miało na celu wypracowanie strategii i rekomendacji praktycznych w zakresie zagadnień transportowych i logistycznych oraz transferu wiedzy i produktów pomiędzy Chinami a Polską oraz innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Głos w trakcie spotkania zabrali m.in.: Prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf (Rektor Politechniki Opolskiej), Prof. Bogdan Góralczyk (Uniwersytet Warszawski), Prof. Krzysztof Malik (Prorektor ds. współpracy i rozwoju Politechniki Opolskiej), Prof. Wiesław Banyś (Przewodniczący KRASP, Rektor Uniwersytetu Śląskiego), Katarzyna Kasperczyk (Wiceminister Spraw Zagranicznych), Lin Jian (Charge d’Affaires Ambasady ChRL w Warszawie).