Warsztaty dla studentów programu Erasmus plus

24.04.24 dr inż. ELżbieta Karaś i dr Katarzyna Łukaniszyn-Domaszewska zorganizowały warsztaty dla studentów programu Erasmus plus z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej w Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytut Konfucjusza w Opolu. Pracownicy dr Stanisław Niewiński, dr Dorota Kurpiers oraz Lektorki Xie Haoyan i Li Qi Instytutu Konfucjusza poprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, a studenci mogli zapoznać się bliżej z kulturą azjatycką.

Spotkanie z tak różnorodnymi perspektywami i doświadczeniami było inspirujące, a wymiana wiedzy i kultury przyniosła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń.

Festiwal kariery

24 kwietnia nasz zespół wziął udział w „Festiwalu Kariery” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. Wydarzenie odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym i wzięło w nim udział około 500-600 osób. Nasze wolontariuszki zapisywały imiona po chińsku na życzenie osób, które partycypowały w wydarzeniu. Stoisko instytutu cieszyło się dużym zainteresowaniem przez cały czas trwania wydarzenia. Wykorzystaliśmy prawie cały przywieziony przez nas papier do kaligrafii! 🙂

Wykład „Historia ustroju Cesarstwa Chińskiego”

10 kwietnia 2024 w Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu odbył się wykład pt. „Historia ustroju Cesarstwa Chińskiego” przeprowadzony w ramach cyklu kącika chińskiego przez dr. Stanisława Niewińskiego – wieloletniego członka Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. Wydarzenie stanowiło pierwszą część dłuższego cyklu wykładów poświęconych tradycjom politycznym dawnych Chin.