89034604_634617010688411_3993710541737558016_n

Instytut Konfucjusza w Opolu solidarny z Wuhan

W czwartkowy wieczór (27.02.2020 r.)  w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się pierwszy na świecie koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan”. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na fakt, że w obliczu zagrożenia epidemiologicznego wszyscy jesteśmy równi – niezależnie od odległości czy granic. Również Instytut Konfucjusza w Opolu wsparł tę ważną inicjatywę.

Solidarność jest słowem zapisanym w naszym słowniku wyjątkowymi zgłoskami. Zarówno polskie uwarunkowania historyczne, jak i problemy lokalne pokazują, że w obliczu zagrożenia potrafimy się jednoczyć. Mimo tego, że na co dzień bardzo często nie zgadzamy się ze sobą, bo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, to jednak kiedy zajdzie potrzeba to mimo wszystko potrafimy porzucić różnice poglądów i przemówić jednym głosem. Doskonałym tego przykładem jest koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan”, który przyciągnął tłumy, a sala była wypełniona nieomal do ostatniego miejsca.

Inicjatorem koncertu była Warszawska Izba Gospodarcza przy współpracy z kilkudziesięcioma izbami gospodarczym z całego kraju, mediami oraz przy wsparciu wielu jednostek edukacyjnych.

Wśród znamienitych gości zaproszonych na koncert znaleźli się m.in. Jego Ekscelencja Liu Guangyuan – Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, poseł Ryszard Czarnecki i przedstawiciele ambasad wielu krajów.

W rolę konferansjera wcielił się błyskotliwy Jarosław Kret, a patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski. Na widowni Filharmonii Warszawskiej w geście solidarności z potrzebującymi pojawiły się gwiazdy sportu i medaliści olimpijscy.

Jedność, która była niemym tematem przewodnim koncertu, pokazali także sami artyści. Mimo, że na co dzień pochodzący z różnych muzycznych światów, to tego wieczoru wybrzmieli w jednej tonacji – tonacji solidarności.

Wielkim sercem podzieli się artyści: Adam Wolski z Golden Life, Vadim A. Brodski, Julia Gąsiorkiewicz, Maria Pomianowska, Jan Wojdak, Marta Zalewska, 8 Hands Quartet, Anna Krysztofiak, 2Late.

Comments are closed.