wół_wół_wół_22

Uroczyste obchody Chińskiego Nowego Roku

Uroczyste obchody Chińskiego Nowego Roku stały się już tradycją dla naszego opolskiego Instytutu Konfucjusza. Niestety, ponieważ świat wciąż pozostaje w cieniu pandemii koronawirusa, nie będziemy mogli, jak to miało miejsce do tej pory, zaprosić Państwa na spektakl w teatrze czy koncert w filharmonii. Jednak, aby tradycji stało się zadość, wraz z nadejściem Roku Wołu, serdecznie zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w Koncercie Noworocznym w wykonaniu Studenckiej Orkiestry Symfonicznej Politechniki Pekińskiej. Koncert zostanie opublikowany na oficjalnym kanale YouTube Politechniki Opolskiej w dniu 12 luty 2021 r.
Studencka Orkiestra Symfoniczna Politechniki Pekińskiej powstała w 2000 roku i składa się z 80 osób. Jest to formacja amatorska – wszyscy jej członkowie są studentami tej uczelni. Próby odbywają się poza zwykłymi godzinami nauki, a Politechnika Pekińska aktywnie wspiera swoich studentów w rozwijaniu ich pasji muzycznej, aby orkiestra którą tworzą mogła osiągnąć jak najwyższy poziom artystyczny.

Prowadzenie tak dużej formacji muzycznej, złożonej ze studentów różnych kierunków i trybów nauki oraz wciąż zmieniającego się składu związanego z ukończeniem studiów przez jednych żaków, a rozpoczęciem nauki przez kolejnych oraz  regularne próby i utrzymanie odpowiedniego poziomu artystycznego jest niewątpliwie trudnym wyzwaniem. Orkiestra od wielu lat występuje w czasie koncertów noworocznych w Narodowym Centrum Sztuk Scenicznych w Pekinie, a także prowadzi wymianę kulturalną z Japonią, Rosją i innymi krajami.

Mamy nadzieję, że muzyczna uczta, na którą zapraszamy, pozostawi niezapomniane wrażenia.

Życzymy wszystkim pomyślnego Roku Wołu!

Comments are closed.