podroz_na_wielka_gore_glowna

Podróż na Wielką Górę

Drodzy sympatycy i przyjaciele Instytutu Konfucjusza, zarówno ci młodsi, jak i starsi – mamy dla Was fantastyczne wieści! Już niedługo powrócimy na Wielką Górę Ważnych Pytań, bowiem wielkimi krokami zbliża się czas wydania drugiej części tej wspaniałej bajki filozoficznej, a my mamy zaszczyt być jednym z jej patronów.

Jak zapewne pamiętacie, pierwsza przygoda odważnej, ciekawej życia i rezolutnej Lin, zatytułowana “Podróż na Wielką Górę” zaczęła się od tego, że bohaterka zgubiła książkę, którą otrzymała w prezencie od taty – wolumin, w którym znajdowały się odpowiedzi na nurtujące ją zagadnienia. Postanowiła wówczas wyruszyć w podróż po to, by osobiście poznać autora książki – Filozofa – i rozwiać swoje wątpliwości na szczycie Wielkiej Góry.

Kontynuacja przygód Lin, zatytułowana „Powrót na Wielką Górę”, również będzie oparta na tekstach filozofów chińskich, przy czym tym razem zostaną poruszone bardzo ważne tematy związane z ekologią, zaburzeniem harmonii czy naruszaniem praw natury. Autorami bajki są architekt edukacji Anna Machacz i grający na gitarze doktor filozofii Rafał Mazur. Ilustracje do książki namalowała artystka i graficzka Kamila Golec.

Aby umilić czas oczekiwania na publikację książki, w każdy następny piątek marca, będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych trzy pierwsze rozdziały pierwszej części (w formie audiobooka).

Na rozgrzewkę zapraszamy do obejrzenia słowniczka filozoficznego.

 

Poznajcie Lin – ciekawą życia i rezolutną dziewczynkę, mającą zawsze głowę pełną pomysłów i nurtujących pytań. Jej życie zmieniło się w dniu, w którym wydarzyła się straszna rzecz…

 

W kolejnej przygodzie Lin towarzyszyć będą ptak Peng i ktoś, kto jest, ale go nie ma – Filozof. Jeśli jesteście ciekawi jak to możliwe – koniecznie wysłuchajcie rozdziału pt. „Rzeczy małe i duże”.

 

W tym odcinku towarzyszymy Lin w wyjątkowej wędrówce, w której zrozumie, że można być jednocześnie dużym i małym, a wszystko to zależy od punktu widzenia. Jeśli jesteście ciekawi jak to możliwe i co ma z tym wspólnego pewna Rzeka, koniecznie wysłuchajcie nagrania!

Książeczka “Podróż na Wielką Górę” dostępna jest w formie papierowej na stronie Wydawnictwa Wrażlivego: https://sklep.wrazlive.pl/

Comments are closed.