Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

Już 2 kwietnia – w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – nastąpi premiera drugiej części bajki filozoficznej dla dzieci pt.: “Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”, której mamy zaszczyt i przyjemność patronować.
Bajkę będzie można zakupić poprzez stronę Wydawnictwa Wrażlivego: https://wrazlive.pl

Od autorów:
„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” powstała w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, ponieważ Lin jako obywatelka Ziemi pragnie znaleźć złoty środek, który pomoże uratować ukochaną planetę. Historie z bajki filozoficznej pokazują, że nie może zrobić tego sama – to ludzie działając wspólnie, mają moc sprawczą, która jest źródłem aktywizmu społecznego. W bajce filozoficznej znalazło się miejsce na przygody, ale też płynące z nich przemyślenia. Warto żyć w zgodzie z Naturą i uczyć się tej symbiozy od najmłodszych lat.

Czy dzielna dziewczynka zdoła ocalić świat?
Lin po raz kolejny wybiera się w filozoficzną podróż, aby dzięki daoistycznemu rozumieniu świata zrozumieć problemy tego współczesnego. Poprzez swoje wyjątkowe przygody odpowie na pytania: czego uczy czytanie książek? Czy człowiek może zapobiec katastrofie klimatycznej? I czy w ogóle warto pytać?

„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” jest adaptacją tekstów filozofów chińskich skierowaną do dzieci, ale także rodziców. Każdy z rozdziałów został opatrzony objaśnieniem autorstwa doktora filozofii. Filozofia ma wiele wspólnego z ekologią, która powinna być ziarnem kiełkującym od najmłodszych lat.

O autorach:
Anna Machacz – architekt edukacji, pedagog, trener. Autorka i współautorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i poznała tajemnice przyrody, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwalają na nieustanne zachwycanie się światem.

Rafał Mazur – muzyk, doktor filozofii. Redaktor w piśmie kulturalnym Fragile. Twórca koncepcji sound oriented improvisation – spontanicznej aktywności dźwiękowej oraz Dao of Improvisation – warsztatów doskonalenia zdolności improwizatorskich w oparciu o strategie działania i metody pracy z umysłem wykorzystywane w chińskich sztukach walki. W filozofii zajmuje się głównie daoistycznymi strategiami działania, chińską koncepcją sztuki, filozoficznymi aspektami dalekowschodnich sztuk walki, daoistyczną, filozoficzną koncepcją „sztuki życia” oraz dalekowschodnimi, medytacyjnymi metodami pracy z umysłem.

 

Menu
Skip to content