Nowa_oferta_IK_2021

Nowa oferta dydaktyczna: zarządzanie z intensywną nauką chińskiego

Trzy razy w tygodniu intensywne zajęcia nauki języka chińskiego, wykłady dotyczące kultury, gospodarki Chin oraz możliwość wyjazdu na stypendium do Państwa Środka
– tak w telegraficznym skrócie prezentuje się oferta kierunku zarządzanie z intensywną nauką chińskiego.

– Politechnika kształci przyszłych inżynierów i menedżerów, jeśli dodamy do tego język chiński, to mamy bardzo dobrze przygotowanego pracownika. Zapewniam, że osoba z takim wykształceniem nie będzie miała problemów ze znalezieniem pracy. Systematycznie zaglądają do nas firmy, które poszukują kadry znającej język chiński – informuje prof. Maria Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu.

Od października na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej rusza nowa oferta dydaktyczna. To kierunek zarządzanie z intensywną nauką języka chińskiego. – Mamy już sporo doświadczenia we współpracy z Państwem Środka, czego przykładem są m.in. studia podyplomowe biznes międzynarodowy: Unia Europejska – Chiny, których nowa odsłona rusza w przyszłym roku akademickim – podkreśla dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Zajęcia językowe, które będą odbywać się trzy razy w tygodniu, będzie prowadziła chińska pani lektor z Politechniki Pekińskiej, w programie studiów również wykłady dotyczące kultury, gospodarki Chin.
– Student po pierwszym roku będzie miał szansę wyjazdu na krótkie dwutygodniowe letnie stypendium w Pekinie, po dwóch latach bez problemu powinien zdać egzamin HSK na trzecim poziomie, aby móc uzyskać semestralne lub roczne stypendium i kontynuować naukę na chińskich uczelniach – zapowiada prof. Maria Bernat.

Comments are closed.