Na drugim kampusie będzie chiński ogród

Na drugim kampusie będzie chiński ogród

Centralny punkt drugiego kampusu Politechniki Opolskiej zmieni się nie do poznania. Na połowie dawnego wojskowego placu apelowego powstanie chiński ogród.

– To projekt autorstwa naszych studentów, teraz już absolwentów architektury i budownictwa, na który właśnie otrzymaliśmy 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Ogród chiński będzie zlokalizowany na połowie dawnego wojskowego placu apelowego na drugim kampusie politechniki przy ul. Prószkowskiej.

Zamiast parkingu, na terenie tym zostaną nasadzone liczne drzewa, krzewy, posiana trawa i zamontowana drobna architektura jak ławki czy fontanna. – Dzięki temu na terenie uczelni zyskamy przestrzeń, w której studenci będą mogli odpoczywać czy przygotowywać się do zajęć. Prace związane z powstaniem ogrodu chińskiego rozpoczną się jeszcze w tym roku – mówi prof. Marcin Lorenc.

Ale to nie jedyne zmiany na terenie drugiego kampusu uczelni. Od zeszłego roku trwają prace związane z przebudową starego, koszarowego ogrodzenia. – To wiązało się także z wyburzeniem części starych garaży po jednostce wojskowej. Dzięki temu zyskaliśmy teren, na którym zlokalizujemy nowy parking dla studentów i pracowników – zapowiada rektor.

Przypomnijmy, że koncepcja ogrodu chińskiego nawiązuje do działającego od 13 lat na Politechnice Opolskiej Instytutu Konfucjusza, który mieści się właśnie na terenie drugiego kampusu.
Oprócz nauki języka chińskiego, placówka oferuje także m.in. studia podyplomowe czy doradztwo biznesowe. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić Instytutu Konfucjusza, zapraszamy na wirtualny spacer po placówce:

Autor: Anna Kułynycz

https://wu.po.opole.pl/na-drugim-kampusie-bedzie-chinski-ogrod/

Comments are closed.