Zajęcia tai-chi rozpoczęte

W czwartek w Hali Sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na terenie II Kampusu Politechniki Opolskiej odbyły się pierwsze z piętnastu zajęć Tai-Chi, w których wzięło udział kilkunastu pracowników i studentów Politechniki Opolskiej, a także miłośników tej chińskiej gimnastyki zdrowotnej.

Prowadzący zajęcia: Sławomir Ostrowski – wykwalifikowany i doświadczony instruktor Tai Chi wyjaśnił uczestnikom w jaki sposób ćwiczenia Tai-Chi poprawiają zdolność koncentracji, umiejętność rozluźniania napięć, koordynację ruchu, spostrzegawczość oraz umiejętność obserwacji i pamięć ruchową. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy, zostawiwszy za sobą troski i napięcia dnia codziennego skupili się na ćwiczeniach i wskazówkach prowadzącego. W trakcie pierwszych zajęć ćwiczenia były wprowadzane stopniowo, ich intensywność oraz trudność będą zwiększane dostosowując je oczywiście do indywidualnych możliwości ćwiczących, tak aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach i się do nich przyzwyczaić wynosząc, jak najwięcej korzyści z regularnej praktyki.

Zajęcia Tai-Chi  zostały zorganizowane przez Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu – druga grupa uczestników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie rozpocznie praktykę już w najbliższy wtorek 8 marca 2022 r.

Menu
Skip to content