Instytut Konfucjusza będzie uczył także studentów Uniwersytetu Opolskiego

Do tej pory z takiej możliwości studenci Uniwersytetu Opolskiego mogli korzystać tylko komercyjnie. Dzięki podpisanej umowie pomiędzy obiema uczelniami, zajęcia chińskiego w Instytucie Konfucjusza będą dla żaków UO bezpłatne.

O tym, że warto znać język chiński przekonuje prof. Maria Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu.
– Państwo Środka to druga gospodarka świata oraz poważny partner gospodarczy. Rok 2020 był rekordowy jeśli chodzi o inwestycje chińskie w Polsce, które przekroczyły miliard dolarów. Co ciekawe, wielu dyrektorów generalnych, biegle włada językiem chińskim – informuje prof. Maria Bernat.
Instytut Konfucjusza prowadzi bezpłatne lektoraty z języka chińskiego dla studentów Politechniki Opolskiej. Placówka w ofercie ma także kursy komercyjne. I do tej pory tylko taką możliwość nauki mandaryńskiego mieli studenci innych uczelni. Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Politechniką Opolską a Uniwersytetem Opolskim to się zmieni.
– Zacieśniamy współpracę z Uniwersytetem Opolskim. Nauczanie języka chińskiego prowadzone przez dwie profesjonalne chińskie lektorki dla studentów uniwersytetu będzie bezpłatne – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
– Jesteśmy dwiema największymi uczelniami w regionie, więc współpraca jest naturalnym elementem. Co prawda mamy swoich lektorów języka chińskiego, którzy pracują na Wydziale Filologicznym, ale oferta Instytutu Konfucjusza doda swego rodzaju kolorytu i będzie dostępna dla wszystkich naszych studentów – zaznacza prof. Izabella Pisarek, prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Opolskiego.
– Naszą misją jest nauczanie języka, ale też propagowanie, popularyzowanie kultury chińskiej, w tym także kultury biznesu co przydatne jest podczas nauki języka i pomaga lepiej poznać same Chiny – wylicza prof. Maria Bernat.

Menu
Skip to content