Współpraca naukowo-badawcza Politechniki Opolskiej z Politechniką Pekińską

15 lat działalności i możliwości dalszego rozwoju Instytutu Konfucjusza w Opolu oraz współpraca naukowo-badawcza Politechniki Opolskiej z Politechniką Pekińską to główne tematy spotkań z panem Jiang Ztting – Pierwszym Sekretarzem, Qiao Junfei – Wicerektorem, Si Pengbo – Dyrektorem Biura Międzynarodowego i jego zastępcą panem Zhang Bo, panem Zhao Lingshan – Wiceprezydentem i Sekretarzem Generalnym – Chińskiej Fundacji Edukacji Międzynarodowej w których uczestniczyli prof. dr hab. Grzegorz Królczyk, dr inż. Anetą Kucińską -Landwójtowicz – prorektorektorzy Politechniki Opolskiej , pani dyrektor dr hab. Marią Bernat i Yingnanem, prof. PO, SUN Yingnan z Instytutu Konfucjusza w Opolu oraz Andrzej Kasiura – obecnie burmistrz Krapkowic. Spotkanie opolskiej studentki i doktorantki – bezcenne doświadczenie i ogromna radość.

Wyjątkowo ważnym momentem naszej wizyty w Pekinie było spotkanie i możliwość osobistej rozmowy z Ambasadorem RP w Chinach panem Jakubem Kumochem oraz jego współpracownikami.

Dziękujemy Politechnice Pekińskiej za zaproszenie, organizację pobytu, możliwość wzięcia udziału w targach, wizytę i możliwość spotkania się z pracownikami szkoły i szpitala i poznanie wielu ważnych instytucji edukacyjno-kulturalnych.

Menu
Skip to content