chinski-most_2015-05-07-3159-1024x576

,,Most do języka chińskiego”

7 maja w zjawiskowym zamku w Mosznej, odbyła się 14. edycja  ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Chinach.  

Organizatorami wydarzenia były Instytut Konfucjusza przy Politechnice Opolskiej oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej.  Zmaganiom osiemnastu, zafascynowanych Krajem Środka uczestników przyglądał się gość honorowy – dyrektor Wydziału Edukacyjnego Ambasady ChRL Pan Liu Wangsheng.

chinski-most_2015-05-07-2966-300x214Zadania konkursowe podzielone zostały na trzy części. W pierwszej studenci opowiadali (rzecz jasna w języku chińskim) o ,,Swoim chińskim marzeniu”, w drugiej odpowiadali na pytania komisji dotyczące Chin, a w trzeciej prezentowali pokaz artystyczny, nawiązujący do chińskiej kultury.

Po wysłuchaniu wszystkich przemówień i minirecitali, a także po burzliwych obradach (poziom był bardzo wyrównany!) zdecydowano, że na światowy finał konkursu w Chinach pojedzie w nagrodę Michalina Niedroszlańska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Reprezentantce Polski będą latem kibicować laureaci drugiego miejsca – Tomasz Langner z krakowskiego ,,UJ-otu” oraz Kamil Wang z Uniwersytetu Warszawskiego.

chinski-most_2015-05-07-3027-640x360Serdecznie gratulujemy i zapraszamy laureatów, aby po powrocie z Chin jeszcze raz odwiedzili Opolszczyznę! Zamek w Mosznej, który na wszystkich zrobił duże wrażenie to nie jedyna atrakcja naszego regionu!

  Zobacz galerię

Comments are closed.