chiny-ledy_2015-09-28-0275-640x360

Chińska fabryka przy opolskiej ,,fabryce inżynierów”

Są duże szanse, że w Opolu powstanie kolejny zakład produkcyjny, o którego lokalizacji w naszym mieście zdecyduje obecnośc Politechniki Opolskiej.  

Tym razem w naszym regionie chce zainwestować firma Hongbo Group z liczącego 7 milionów mieszkańców miasta Fuzhou w chińskiej prowincji Fuijan, zajmująca się technologią oświetleniową i ledami.

chiny-ledy_2015-09-28-0278

W związku z planem wybudowania zakładu elektronicznego, delegacja firmy – zastępca prezesa pan Lizeng Wu oraz menadżer projektu pan Menglao Linodwiedzili Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki naszej uczelni. W wizycie towarzyszyli im, między innymi, rektor prof. Marek Tukiendorf, prorektor ds. współpracy i rozwoju prof. Krzysztof Malik, dziekan wydziału prof. Marian Łukaniszyn profesorowie – Wiesław Tarczyński i Jan Sadecki, dr inż. Ryszard Kopka a także Yngnam Sun z Instytutu Konfucjusza działającego przy uczelni, który ułatwił nawiązanie biznesowych kontaktów z uczelnią.

Choć laboratoria z prawdziwego zdarzenia są dopiero wyposażane w remontowanych budynkach przy ul. Prószkowskiej, goście z Chin musieli odnieść dobre wrażenie, bo odłożyli planowany wyjazd, spotkali się z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim i przyjęli zaproszenie na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Instytutu Konfucjusza.

Dobrze wykształcony inżynier to jedno, ale inżynier obyty z kulturą Chin – to przecież dla azjatyckich inwestorów wymarzony pracownik!

autor tekstu:

Lucyna Sterniuk-Gronek

Sekcja Promocji i Kultury
Starszy specjalista ds. promocji

Comments are closed.