Spotkanie w Instytucie Konfucjusza

W sobotę 30 maja w Instytucie Konfucjusza odbyło się spotkanie władz Politechniki Opolskiej reprezentowanych przez rektora prof. Marka Tukiendorfa i prorektor dr hab. inż. Krystynę Macek-Kamińską, prof. PO oraz dyrekcję Instytutu Konfucjusza w osobach Marii Bernat i Jiang Huijuan z grupą dyrektorów szkół z województwa opolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Bronisława Ogonowski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opole, Monika Jurek – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu, Marzena Perucka – dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku, Maria Staliś – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, Ewa Włos – dyrektor Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie, Zdzisław Biernacki – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim, Zdzisław Ślemp – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu.

Uczestnicy spotkania to pracownicy oświaty, którzy zostali zaproszeni przez władze Politechniki Opolskiej do realizacji projektu przygotowanego przez Instytut Konfucjusza i Politechnikę Opolską dotyczącą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w szkolnictwie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w Polsce i Chinach na przykładach rozwiązań stosowanych w województwie opolskim i okręgu pekińskim.

Na spotkaniu podsumowano doświadczenia ze wspólnego wyjazdu grupy do Pekinu na przełomie kwietnia i maja tego roku.  Określono także dalsze kierunki współpracy Politechniki Opolskiej, Instytutu Konfucjusza i przedstawicieli oświaty.

Tekst: Lucyna Sterniuk-Gronek

Menu
Skip to content