50lat-akademia_2016-10-28-6435-1

50 lat Politechniki Opolskiej, pół stulecia – pełny sukces

Dla każdego z 45 tysięcy absolwentów opolskiej uczelni, tysięcy studentów, setek obecnych i byłych pracowników i wreszcie niezliczonych partnerów naukowych, gospodarczych i społecznych z całego regionu, Polski i – bez żadnej przesady – świata, sukces owej połowy stulecia oznacza co innego. Wszystkich łączy  jednak wspólne przekonanie, że decyzja sprzed pięćdziesięciu lat była dobra, a jej owoce to przykład znakomitej inwestycji.

Od Punktu Konsultacyjnego Politechniki Śląskiej do samodzielnej uczelni, która sama uruchamia swoje wydziały w sąsiednich miastach doprowadziły politechnikę trud i pasja wielu pokoleń pracowników i studentów. Ich następcy, pełni uznania i wdzięczności dla tego dorobku, świętowali dziś ,,złoty jubileusz” na uroczystej akademii w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

50lat-akademia_2016-10-28-6397Gratulacje i życzenia złożyli Jubilatce – między innymi – wojewoda opolski Adrian Czubak, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Jan Szmidt, prezes Urzędu Patentowego dr Alicja Adamczak, wicemarszałek Antoni Konopka, który na ręce rektora prof. Marka Tukiendorfa przekazał najwyższe samorządowe odznaczenie: Odznakę Honorową dla Politechniki Opolskiej,  wiceprezydent Opola Marcin Rol, a także Lu Gonghui – rektor Politechniki Pekińskiej, która jest partnerem naszej uczelni i działającego przy niej Instytutu Konfucjusza.

Patron tego jedynego w Polsce centrum współpracy Polska-Chiny, zlokalizowanego przy uczelni technicznej powiadał, że żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia.

tekst: Lucyna Sterniuk-Gronek

Comments are closed.