Ojczyzna – jedno słowo, wiele znaczeń

Odpowiadając na zaproszenie Urzędu Gminy w Bierawie przedstawiciele Centrum Współpracy Polska – Chiny „Instytut Konfucjusza” mieli zaszczyt wziąć udział w wyjątkowych obchodach 100 lat Niepodległości Polski. Uroczystość rozpoczęła się 11.11.2018 r. o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.

Spotkanie to dało niepowtarzalną okazję do wysłuchania ciekawych aranżacji utworów, które wyszły spod piór wybitnych kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Johannesa Brahmsa czy George’a Gershwina. Niezwykłym talentem wykazał się duet fortepianowy Bayoon Duo – Dorota i Paweł Motaczyńscy. Wśród wykonawców znaleźli się także niebywale uzdolnieni: sopranistka – Dorota Wilk oraz Tomasz Wierzba (baryton).

Dźwięki muzyki klasycznej raz po raz przeplatały się ze śmiechem i skłaniającymi do refleksji tonami. Nie zabrakło także chwil wzruszenia, kiedy Pan Wójt, Krzysztof Ficoń, honorował zasłużonych dla gminy działaczy. Na długo zapadną w pamięć słowa wystąpienia okolicznościowego: „Mamy różne tradycje, różne korzenie, ale łączy nas jedno – nasza ojczyzna, Polska”.

Dziękując organizatorom za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym na kolejne sto lat.

Menu
Skip to content