Czym skorupka za młodu nasiąknie… tym zaowocuje na przyszłość

Dnia 19.03.2019 r. na zaproszenie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu pracownicy Centrum Współpracy Polska – Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu przygotowali pokazy związane z kulturą chińską dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych w ramach projektu Opolska Liga Robotów – od przedszkolaka do inżyniera.

Parafrazując przysłowie mówiące, że wiedza i umiejętności, które zdobywamy w czasie dzieciństwa, pozostają z nami na całe życie, dla młodych uczestników Opolskiej Ligi Robotów przygotowaliśmy dwie atrakcje – kaligrafię wodną i konkurs posługiwania się chińskimi pałeczkami.

Pierwsza z konkurencji polegała na tym, że dzieci, siedzące przy stole, otrzymały specjalną matę i wykonywały kaligrafię przy użyciu pędzelka i wody. Młodzi uczestnicy ćwiczyli zapisywanie chińskich znaków takich jak m.in. góry, ogień czy deszcz. Zarówno przedszkolaki, jak również ich starsi koledzy, wykazali się w tym przypadku niezwykłą kreatywnością.

Natomiast trudna sztuka posługiwania się pałeczkami początkowo okazała się nie lada wyzwaniem. Jednak wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniem przeniesienia m.in fasolek z jednego pojemniczka do drugiego. I to bez pomocy drugiej ręki!

Dużą atrakcją okazała się także chińska „Zośka” – gra zręcznościowa, która polega na odbijaniu nogami lotki wykonanej z pęczka kolorowej włóczki obciążonego ołowianym krążkiem.

Pomimo, że Opolska Liga Robotów za nami, my jednak nie kończymy – wręcz przeciwnie!  Chcemy w tym miejscu przypomnieć, że na naukę nigdy nie jest za późno. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Instytutu Konfucjusza w Opolu. Oferujemy nie tylko naukę języka chińskiego lecz także zajęcia z kaligrafii czy pokazy parzenia herbaty, na którą serdecznie zapraszamy. Znajdziecie nas Państwo na „II Kampusie” Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 5, pok. 11.

Menu
Skip to content