Salonik chiński w III LO w Opolu

Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytut Konfucjusza od 2 lat współpracuje z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu.

W ramach współpracy prowadzone są cotygodniowe bezpłatne zajęcia języka chińskiego, w których biorą udział chętni uczniowie. Zajęcia prowadzi pani Li Mengtong. Na zajęciach uczniowie poznają nie tylko język “Państwa Środka”, ale także kulturę i tradycje tego kraju. Dlatego też po raz drugi 21 marca młodzież szkoły wraz z panią Li a także Beatą Nowak- miłośniczką kultury chińskiej a zarazem psychologiem szkolnym przygotowała salonik chiński. W ramach Dnia Otwartego III LO odwiedzający mogli poćwiczyć kaligrafię chińską, zobaczyć tradycyjną zastawę chińską, oryginalne szachy, lampiony i dekoracje prosto z Chin. uczniowie wystąpili w tradycyjnych strojach: diploma i Taiji fu, częstując gości własnoręcznie wykonanymi ciastkami z wróżbą a także prawdziwą chińską herbatą. W tle było słychać tradycyjną muzykę chińską. To była prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

Cieszymy się, że kultura Państwa Środka wzbudza takie zainteresowanie i z przyjemnością będziemy kontynuować współpracę.

Menu
Skip to content