Spotkanie z władzami Beijing University of Technology

Wydziały ekonomiczne politechnik z Opola i Pekinu będą ze sobą współpracować. Szczegóły dotyczące wymiany studentów i wspólnych projektów naukowych omówione zostały podczas wizyty chińskiej delegacji w Instytucie Konfucjusza na Politechnice Opolskiej, 20 maja 2019 r.

Gości w składzie prof. Li Guojun – prorektor, kanclerz BJUT i dziekan School of Economics and Menagement w jednej osobie oraz pani Chenhao – odpowiedzialna za współpracę międzynarodową na BJUT przyjęli ich politechniczni odpowiednicy: w imieniu rektora prof. Marka Tukiendorfa prorektor ds. studenckich i rozwoju prof. Krzysztof Malik, dziekani Wydziału Ekonomii i Zarządzania profesorowie Janusz Wielki i Maria Bernat, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Elżbieta Cieślak oraz gospodarze – Ewa Jakuczek, dyrektor IK i Yngman Sun.

Beijing University of Technology to sprawdzony partner Politechniki Opolskiej, związany z nią od ponad 10 lat, czyli od utworzenia w Opolu pierwszego w Polsce przypolitechnicznego Instytutu Konfucjusza. Rektorzy obu, wspierających się uczelni zostali przez środowisko akademickie wyróżnieni honorową profesurą: prof. Marek Tukiendorf w Pekinie i prof. Liu Gonghui w Opolu.

Menu
Skip to content