Kongres Reprezentantów Instytutów i Klas Konfucjusza w Polsce

Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim w dniach 30-31 maja 2019 roku miał zaszczyt organizować pierwszy Kongres Reprezentantów Instytutów i Klas Konfucjusza w Polsce. Do Gdańska przyjechali dyrektorzy i pracownicy jednostek z Krakowa, Poznania, Opola, Wrocławia, Torunia, Łodzi i Warszawy. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie Kongresu, w którym uczestniczyli Konsul Generalna ChRL pani Zhao Xiuzhen, Naczelnik Wydziału Edukacji w Ambasadzie ChRL w Polsce pani He Juan oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja w Sopocie z udziałem wszystkich gości.

Podczas drugiego dnia zostały zaplanowane sprofilowane tematycznie panele dyskusyjne poświęcone zarządzaniu i rozwojowi Instytutów Konfucjusza oraz warsztaty dla nauczycieli języka chińskiego. Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję zwiedzić Główne Miasto w Gdańsku z polsko- i chińskojęzycznymi przewodnikami. Dzień zakończył się kolacją stylu chińskim, podczas której dyrektor IK w Gdańsku, dr Wojciech Bizon, podziękował wszystkim za obecność i wkład w owocne spotkanie.

Menu
Skip to content