Formularz dla Studentów i Pracowników PO

Formularz dla Dzieci

Formularz dla Dorosłych

kurs_chinski_2021

Postanowienie noworoczne? Nauka języka chińskiego!

Nie, to nie pomyłka. Jest jeszcze sporo czasu na realizację postanowień noworocznych! Wszak nie tak dawno temu świętowaliśmy Chiński Nowy Rok. Co zatem może być lepszego niż uczczenie Roku Bawoła i rozpoczęcie nauki języka, którym włada ponad miliard osób na świecie?

Mówi się, że jeśli człowiek chce osiągnąć sukces i polepszyć poziom życia,  to właśnie teraz – W Roku Bawoła – jest najlepszy czas na wprowadzenie zmian. Już niebawem, bo na początku marca, ruszamy z ofertą języka chińskiego skierowaną do:

– Dzieci w wieku 10-12 oraz 13-15 lat (kurs płatny)

– Studentów Politechniki Opolskiej (kurs bezpłatny)

– Pracowników Politechniki Opolskiej (kurs bezpłatny)

– Młodzieży i dorosłych (kurs płatny)

Jeśli zastanawiasz się czy język chiński jest dla Ciebie – zapisz się już dzisiaj i przekonaj się, że tak! Wystarczy, że klikniesz w linka i zostawisz namiary na siebie, a skontaktujemy się na pewno!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli jednak dalej się wahasz czy język chiński rzeczywiście jest dla Ciebie, oto sześć powodów, które w mig rozwieją Twoje wątpliwości:

  1. Język chiński to nie tylko Chiny

Oprócz Państwa Środka, mandaryński jest używany m.in. w Malezji, Indonezji, Tajlandii czy Singapurze. Jeśli zdecydujesz się „rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec świata” znajomość języka chińskiego będzie kluczem, który otworzy Ci niejedne drzwi w wielu krajach.

  1. Mandaryński szczeblem w drabinie do kariery

Państwo Środka to druga gospodarka świata oraz poważny partner gospodarczy. W ostatnim czasie można zauważyć rekordową ilość inwestycji chińskich na całym świecie. Co ciekawe, wielu dyrektorów generalnych, biegle włada językiem chińskim w wypełnianiu codziennych obowiązków służbowych..

  1. Wpiszesz sobie do CV

Jeśli znasz mandaryński firma, do której aplikujesz, będzie postrzegać Cię jako wartościowego pracownika (patrz punkt 2). Skoro umiesz po chińsku, musisz myśleć nieszablonowo i potrafisz odnaleźć się w międzynarodowym zespole pokonując różnice kulturowe. Taki pracownik to skarb!

  1. Ćwiczenie dla mózgu

Nauka języka sprzyja zmianom w strukturze i funkcjonowaniu mózgu. Tak twierdzą naukowcy z Pennsylvania State University, którzy  przez sześć tygodni obserwowali mózgi 39 osób posługujących się na co dzień językiem angielskim, podczas gdy uczyły się one języka chińskiego. Zauważyli, że komórki nerwowe w mózgach osób najlepiej przyswajających nowe słownictwo komunikowały się ze sobą sprawniej niż w przypadku osób, które radziły sobie z nowym językiem słabo lub nie przyswoiły żadnego nowego języka.

  1. Sięgniesz do źródeł

Chiny to jedna z najstarszych i najbogatszych ciągłych kultur świata, licząca ponad 5000 lat. Bogactwo piśmiennictwa, zwyczajów i historii powoduje, że czymś niezwykłym jest możliwość sięgnięcia do samego źródła. Czy bowiem może być coś lepszego, niż lektura dzieł Konfucjusza w oryginale?

  1. Dogadasz się na miejscu

Niewątpliwą zaletą znajomości chociażby podstaw języka chińskiego jest poczucie wolności i niezależności. Dzięki temu, już na miejscu, będziesz mógł samodzielnie odkryć atmosferę Państwa Środka. Nawet przy ograniczonych umiejętnościach porozumiewania się, miejscowi docenią wysiłek i przywitają Cię w szczególny sposób.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 01.03.2021 r.

wół_wół_wół_22

Uroczyste obchody Chińskiego Nowego Roku

Uroczyste obchody Chińskiego Nowego Roku stały się już tradycją dla naszego opolskiego Instytutu Konfucjusza. Niestety, ponieważ świat wciąż pozostaje w cieniu pandemii koronawirusa, nie będziemy mogli, jak to miało miejsce do tej pory, zaprosić Państwa na spektakl w teatrze czy koncert w filharmonii. Jednak, aby tradycji stało się zadość, wraz z nadejściem Roku Wołu, serdecznie zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w Koncercie Noworocznym w wykonaniu Studenckiej Orkiestry Symfonicznej Politechniki Pekińskiej. Koncert zostanie opublikowany na oficjalnym kanale YouTube Politechniki Opolskiej w dniu 12 luty 2021 r.
Studencka Orkiestra Symfoniczna Politechniki Pekińskiej powstała w 2000 roku i składa się z 80 osób. Jest to formacja amatorska – wszyscy jej członkowie są studentami tej uczelni. Próby odbywają się poza zwykłymi godzinami nauki, a Politechnika Pekińska aktywnie wspiera swoich studentów w rozwijaniu ich pasji muzycznej, aby orkiestra którą tworzą mogła osiągnąć jak najwyższy poziom artystyczny.

Prowadzenie tak dużej formacji muzycznej, złożonej ze studentów różnych kierunków i trybów nauki oraz wciąż zmieniającego się składu związanego z ukończeniem studiów przez jednych żaków, a rozpoczęciem nauki przez kolejnych oraz  regularne próby i utrzymanie odpowiedniego poziomu artystycznego jest niewątpliwie trudnym wyzwaniem. Orkiestra od wielu lat występuje w czasie koncertów noworocznych w Narodowym Centrum Sztuk Scenicznych w Pekinie, a także prowadzi wymianę kulturalną z Japonią, Rosją i innymi krajami.

Mamy nadzieję, że muzyczna uczta, na którą zapraszamy, pozostawi niezapomniane wrażenia.

Życzymy wszystkim pomyślnego Roku Wołu!