230923 Instytut Konfucjusza laureatem Opolskiej Nagrody Jakości

Instytut Konfucjusza laureatem Opolskiej Nagrody Jakości

Opolska Nagroda Jakości przyznawana jest od 20 lat. Jednym z laureatów jubileuszowej edycji jest działający przy Politechnice Opolskiej Instytut Konfucjusza.


Uroczysta gala z wręczeniem statuetek laureatom tegorocznej edycji odbyła się w piątek, 22 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Opolska Nagroda Jakości – już po raz dwudziesty – przyznawana jest przedsiębiorcom i placówkom oświatowym.
– Przeprowadzamy audyt przez osoby z zewnątrz, które nie są pracownikami Opolskiej Izby Gospodarczej. Nagroda jest przyznawana na podstawie wielu czynników. Nie każdy może zostać laureatem Opolskiej Nagrody Jakości – informuje Bartosz Ryszka, prezes Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej, który podkreśla, że działający przy Politechnice Opolskiej Instytut Konfucjusza spełnił wymogi z nadwyżką. – Mam na myśli działania, aktywność oraz ludzi, którzy tworzą ten instytut – wylicza Bartosz Ryszka.

Mężczyzna w garniturze prezentuje dyplom i statuetkę


– Nagroda cieszy tym bardziej, że w tym roku Instytut Konfucjusza obchodzi jubileusz 15-lecia. Nie tylko uczymy języka chińskiego studentów i mieszkańców Opola, ale także oferujemy ciekawe studia podyplomowe oraz szereg zajęć jak nauka chińskiej kaligrafii czy popularne tai chi – informuje prof. Maria Bernat, dyrektor Instytutu Konfucjusza.
– Czujemy satysfakcję z kolejnej statuetki Opolskiej Nagrody Jakości. Dwa lata temu taką nagrodę otrzymaliśmy jako cała Politechnika Opolska. Jest mi niezmiernie miło, że działania naszego instytutu, zaangażowanie pracowników są nie tylko dostrzegane przez zewnętrzne instytucje, ale także nagradzane w elitarnym konkursie – mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Autor: Anna Kułynycz

Źródło: https://wu.po.opole.pl/instytut-konfucjusza-laureatem-opolskiej-nagrody-jakosci/