Nowy cykl zajęć Taijiquan rozpoczęty

Nowy cykl zajęć Taijiquan rozpoczęty

We wtorek 28 listopada 2023 w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego został zainaugurowany nowy cykl zajęć Taijiquan, w których wzięli udział miłośnicy tej chińskiej gimnastyki zdrowotnej.

Wykwalifikowany i doświadczony instruktor Tai Chi wyjaśnił uczestnikom w jaki sposób ćwiczenia Tai-Chi poprawiają zdolność koncentracji, umiejętność rozluźniania napięć, koordynację ruchu, spostrzegawczość oraz umiejętność obserwacji i pamięć ruchową. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy, zostawiwszy za sobą troski i napięcia dnia codziennego skupili się na ćwiczeniach i wskazówkach prowadzącego. W trakcie pierwszych zajęć ćwiczenia były wprowadzane stopniowo, ich intensywność oraz trudność będą zwiększane dostosowując je oczywiście do indywidualnych możliwości ćwiczących, tak aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach i się do nich przyzwyczaić wynosząc, jak najwięcej korzyści z regularnej praktyki.

Zajęcia Taijiquan  są organizowane przez Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu – uczestników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie zapraszamy w najbliższy wtorek 5 grudnia 2023 r., a chętnych do uczestnictwa do zapisów na stronie: https://ik.po.opole.pl/?p=4929

Comments are closed.