IK-warsztaty-chiny_2017-01-25-8808

Pekińscy uczniowie uświetnią ,,Chiński Nowy Rok”

Od początku tygodnia gościmy w Opolu młodych artystów z Pekinu, którzy przyjechali na polsko-chińskie warsztaty muzyczne oraz koncert z okazji rozpoczynającego się Roku Koguta.  

Na zaproszenie Instytutu Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Państwowej Szkoły Muzycznej, do Opola przyjechało czternaścioro uczniów z Beijing Haidian Zhongguancun No.1 Primary School, jednej z najbardziej prestiżowych szkół w całym Państwie Środka. Dzieciom towarzyszą rodzice i nauczyciele, na czele z dyrygentem Zhao Xiaolu, który kieruje tworzonym przez uczniów zespołem Beijing MINI RMO Chamber Orchestra.

Zajęcia warsztatowe odbywają się w MDK-u i PSM, a przygotowania do występu, który zaplanowano na 1 lutego 2017 r, dopełnia bogaty program krajoznawczy, który, obok Opola, obejmuje także Wrocław, Książ, Kraków i Warszawę.

Do tej pory mali pekińczycy zwiedzili nasze miasto trasą ,,Małego opolanina”, podziwiali jego panoramę ze szczytu Wieży Piastowskiej, nauczyli się piec słowiański chleb i wspólnie z polskimi kolegami wykonali maski karnawałowe.

Będą jak znalazł podczas wieńczącego warsztaty wspólnego występu w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (1. lutego, godz. 11.00). Naszym chińskim gościom będzie towarzyszyć orkiestra dziecięca PSM, którą kieruje Ludmiła Wocial-Zawadzka, opiekująca się także Akademickim Chórem Politechniki Opolskiej.

Tekst: Lucyna Sterniuk-Gronek

Comments are closed.