IK_dyrektor_2017-03-09-3528-640x360

Nowy dyrektor chiński Instytutu Konfucjusza

,Pracowity profesjonalista z poczuciem humoru” – tak mówi o sobie prof. Yansong Liang, który z początkiem marca zastąpił na stanowisku szefa instytutu z ramienia Hanban prof. Huian Jiang.

Nowy, chiński dyrektor jednego z najlepszych, europejskich Instytutów Konfucjusza łączy kompetencje informatyka i biznesmena.

Urodzony w prowincji Heilongjiang 58-latek wykształcenie zdobywał na znanych chińskich i europejskich uczelniach – w Harbin Institute of Technology, na uniwersytetach w Salford i Bradford oraz na University College Cork.

Jako naukowiec związany jest z Politechniką Pekińską, gdzie wykłada przedmioty związane z zarzadzaniem przedsiębiorstwem, swoją karierę zawodową poświęcił także na pracę w przemyśle – EU-China Development Dairy Project, czy China Oilfield Technology Services Group Ltd, gdzie piastuje kierownicze stanowisko.

Prof. Liang jest doświadczonym nauczycielem, cechuje go dobra organizacja pracy, odporność na stres i skuteczność. Ma opinię osoby elastycznej i godnej zaufania.

W swojej pracy na rzecz opolskiego Instytutu Konfucjusza i rozwijania polsko-chińskiej współpracy kulturalnej i naukowej będzie hołdował zasadom partnerstwa opartego na wzajemnym szacunku.

Comments are closed.