Tydzień filmu chińskiego

Zapraszamy w dniach 28.05-01.06.2023 r do Opolskiego Kina Meduza przy ul. Oleskiej 45 na „Tydzień Filmu Chińskiego”. Cykl rozpoczniemy w poniedziałek 27.05 pokazem plenerowym przed „Łącznikiem” przy ul. Mikołajczyka filmu „Wędrująca ziemia II” reż. Frant GUO. Przed każdym pokazem zapraszamy na warsztaty, m.in. chińskiej kaligrafii, chińskich szachów czy ceremonii parzenia herbaty.

POKAZY FILMOWE + WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Politechnika Opolska ul. Mikołajczyka 27.05.2024/20:00 (poniedziałek)
Wędrująca ziemia II, reż. Frant Gwo (2022)

Kino Meduza, ul. Oleska 45

28.05.2024 (wtorek)

19:30 Warsztaty Ceremonia herbaciana

20:00 Pokaz filmu: Góra śmierci reż. LI Jun (2021)

29.05.2024 (środa)

19:30 Warsztaty. Chińska kaligrafia

20:00 Pokaz filmu: Mroźne miasto reż. YANG Feng ( 2023 )

30.05.2024 (czwartek)

19:30 Warsztaty Chińskie węzełki

20:00 Pokaz filmu: Sakra. Legenda wojownika reż. Donnie Yen ( 2023 )

31.05.2024 (piątek)

19:30 Warsztaty Chińskie szachy

20:00 Pokaz filmu: Wstrząs reż. FENG Xiaogang (2010)

1.06.2024 (sobota)

12:00 Pokaz filmu: Duża ryba i Begonia, reż. LIANG Xuan i ZHANG Chun (2016)

19:30 Warsztaty Chińska wycinanka z papieru i chińska gra w obracanie liny 20:00 Pokaz filmu: Narodziny Bogów: Królestwo Burz, reż. Wuershan (2023) Poczęstunek od Restauracji Vu

 

Nowa_oferta_IK_2021

Nowa oferta dydaktyczna: zarządzanie z intensywną nauką chińskiego

Trzy razy w tygodniu intensywne zajęcia nauki języka chińskiego, wykłady dotyczące kultury, gospodarki Chin oraz możliwość wyjazdu na stypendium do Państwa Środka
– tak w telegraficznym skrócie prezentuje się oferta kierunku zarządzanie z intensywną nauką chińskiego.

– Politechnika kształci przyszłych inżynierów i menedżerów, jeśli dodamy do tego język chiński, to mamy bardzo dobrze przygotowanego pracownika. Zapewniam, że osoba z takim wykształceniem nie będzie miała problemów ze znalezieniem pracy. Systematycznie zaglądają do nas firmy, które poszukują kadry znającej język chiński – informuje prof. Maria Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu.

Od października na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej rusza nowa oferta dydaktyczna. To kierunek zarządzanie z intensywną nauką języka chińskiego. – Mamy już sporo doświadczenia we współpracy z Państwem Środka, czego przykładem są m.in. studia podyplomowe biznes międzynarodowy: Unia Europejska – Chiny, których nowa odsłona rusza w przyszłym roku akademickim – podkreśla dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Zajęcia językowe, które będą odbywać się trzy razy w tygodniu, będzie prowadziła chińska pani lektor z Politechniki Pekińskiej, w programie studiów również wykłady dotyczące kultury, gospodarki Chin.
– Student po pierwszym roku będzie miał szansę wyjazdu na krótkie dwutygodniowe letnie stypendium w Pekinie, po dwóch latach bez problemu powinien zdać egzamin HSK na trzecim poziomie, aby móc uzyskać semestralne lub roczne stypendium i kontynuować naukę na chińskich uczelniach – zapowiada prof. Maria Bernat.

Plakat_studia_IK

Studia magisterskie „Zarządzanie z intensywnym językiem chińskim”

Pakiet dodatkowych możliwości:

* intensywna nauka języka chińskiego zajęcia 3 razy w tygodniu

* kompleksowe podejście do nauczania języka obcego zajęcia z lektorem chińskim i polskim

* uczestnictwo w specjalistycznych wykładach tematyka gospodarki chińskiej i biznesu zorientowanego na Chiny

* interaktywne poznawanie chińskiej kultury ekonomicznej

* po ukończonym I roku studiów   możliwość otrzymania 2 tygodniowego stypendium językowego w Chinach

* po ukończeniu II roku studiów i znajomości języka chińskiego na poziomie HSK3 możliwość otrzymania semestralnego/rocznego stypendium językowego w Chinach

 

Kierunek ZARZĄDZANIE z intensywnym językiem chińskim

jest zorientowany na możliwości Twoje przyszłe możliwości!

Osobą do kontaktu jest:

dr Katarzyna Mazur-Włodarczyk; k.mazur-wlodarczyk@po.edu.pl

 

kurs_chinski_2021

Postanowienie noworoczne? Nauka języka chińskiego!

Nie, to nie pomyłka. Jest jeszcze sporo czasu na realizację postanowień noworocznych! Wszak nie tak dawno temu świętowaliśmy Chiński Nowy Rok. Co zatem może być lepszego niż uczczenie Roku Bawoła i rozpoczęcie nauki języka, którym włada ponad miliard osób na świecie?

Mówi się, że jeśli człowiek chce osiągnąć sukces i polepszyć poziom życia,  to właśnie teraz – W Roku Bawoła – jest najlepszy czas na wprowadzenie zmian. Już niebawem, bo na początku marca, ruszamy z ofertą języka chińskiego skierowaną do:

– Dzieci w wieku 10-12 oraz 13-15 lat (kurs płatny)

– Studentów Politechniki Opolskiej (kurs bezpłatny)

– Pracowników Politechniki Opolskiej (kurs bezpłatny)

– Młodzieży i dorosłych (kurs płatny)

Jeśli zastanawiasz się czy język chiński jest dla Ciebie – zapisz się już dzisiaj i przekonaj się, że tak! Wystarczy, że klikniesz w linka i zostawisz namiary na siebie, a skontaktujemy się na pewno!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli jednak dalej się wahasz czy język chiński rzeczywiście jest dla Ciebie, oto sześć powodów, które w mig rozwieją Twoje wątpliwości:

  1. Język chiński to nie tylko Chiny

Oprócz Państwa Środka, mandaryński jest używany m.in. w Malezji, Indonezji, Tajlandii czy Singapurze. Jeśli zdecydujesz się „rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec świata” znajomość języka chińskiego będzie kluczem, który otworzy Ci niejedne drzwi w wielu krajach.

  1. Mandaryński szczeblem w drabinie do kariery

Państwo Środka to druga gospodarka świata oraz poważny partner gospodarczy. W ostatnim czasie można zauważyć rekordową ilość inwestycji chińskich na całym świecie. Co ciekawe, wielu dyrektorów generalnych, biegle włada językiem chińskim w wypełnianiu codziennych obowiązków służbowych..

  1. Wpiszesz sobie do CV

Jeśli znasz mandaryński firma, do której aplikujesz, będzie postrzegać Cię jako wartościowego pracownika (patrz punkt 2). Skoro umiesz po chińsku, musisz myśleć nieszablonowo i potrafisz odnaleźć się w międzynarodowym zespole pokonując różnice kulturowe. Taki pracownik to skarb!

  1. Ćwiczenie dla mózgu

Nauka języka sprzyja zmianom w strukturze i funkcjonowaniu mózgu. Tak twierdzą naukowcy z Pennsylvania State University, którzy  przez sześć tygodni obserwowali mózgi 39 osób posługujących się na co dzień językiem angielskim, podczas gdy uczyły się one języka chińskiego. Zauważyli, że komórki nerwowe w mózgach osób najlepiej przyswajających nowe słownictwo komunikowały się ze sobą sprawniej niż w przypadku osób, które radziły sobie z nowym językiem słabo lub nie przyswoiły żadnego nowego języka.

  1. Sięgniesz do źródeł

Chiny to jedna z najstarszych i najbogatszych ciągłych kultur świata, licząca ponad 5000 lat. Bogactwo piśmiennictwa, zwyczajów i historii powoduje, że czymś niezwykłym jest możliwość sięgnięcia do samego źródła. Czy bowiem może być coś lepszego, niż lektura dzieł Konfucjusza w oryginale?

  1. Dogadasz się na miejscu

Niewątpliwą zaletą znajomości chociażby podstaw języka chińskiego jest poczucie wolności i niezależności. Dzięki temu, już na miejscu, będziesz mógł samodzielnie odkryć atmosferę Państwa Środka. Nawet przy ograniczonych umiejętnościach porozumiewania się, miejscowi docenią wysiłek i przywitają Cię w szczególny sposób.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 01.03.2021 r.

Infografiki

weiqi2

Warsztaty Go (weiqi)

Krzysztof Szymczyk oraz Centrum Współpracy Polska – Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu serdecznie zapraszają na warsztaty starochińskiej gry GO (Weiqi).

Warsztaty odbędą się

Sobota 22.02.2020 r. o 16:30 – herbaciarnia „Jasminum” przy ul. Piastowskiej 19A w Opolu;

Środa 26.02.2020 r. o 19:00 – restauracja „PRLowska.pl” przy ul. Bronisława Koraszewskiego 14 w Opolu;

Środa 04.03.2020 r. o 19:00 – restauracja „PRLowska.pl” przy ul. Bronisława Koraszewskiego 14 w Opolu;

Sobota 07.03.2020 r. o 16:30 – herbaciarnia „Jasminum” przy ul. Piastowskiej 19A w Opolu.