Język chiński na wesoło

Warsztaty nauki języka chińskiego oraz kaligrafii w Instytucie Konfucjusza

W dniach 18-19.05.2016 w Instytucie Konfucjusza odbyły sie zajęcia z języka i kultury chińskiej. Uczniowie z okolic Żywca mieli po raz pierwszy w życiu okazję poznać nauczycieli z Chin, chiński język oraz kulturę. Zajęcia poprowadzila Ye Fangzhou.

1

Warsztaty „Kaligrafia chińska – kształtowanie równowagi ciała i umysłu”

Dnia 7 czerwca w siedzibie Opolskiego Towarzystwa Higienicznego odbyły się warsztaty „Kaligrafia chińska – kształtowanie równowagi ciała i umysłu”.

Podczas zajęć prowadzonych przez dr inż. Katarzynę Mazur-Kajta uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ideą estetyki kreślenia znaków chińskich bazujących na oddechu, cierpliwości i wyczuciu przestrzeni, „czterema skarbami” kaligrafa, podstawowymi kreskami składowymi znaków chińskich oraz samodzielnego wykaligrafowania takich fraz jak: zdrowie, witalność i Opolskie Towarzystwo Higieniczne.

1

Występ grupy „Dragon and Lion Dance Art Troupe”.

30 maja gościła na naszej uczelni grupa artystyczna pod nazwą „Dragon and Lion Dance Art Troupe”. Barwna grupa tancerzy, muzyków i aktorów działa przy Uniwersytecie Hubejskim, jednej z 21 uczelni w – powiedzielibyśmy: zaledwie – czteromilionowym mieście Wuhan. Artyści łączą w swoich spektaklach elementy tradycyjnej sztuki ludowej, kung fu, tańca i tai chi, a ze swoim zachwycającym programem odwiedzili już wszystkie kontynenty.

Autor: Lucyna Sterniuk-Gronek