PSP5_KUP

Warsztaty dla uczniów klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kup

24 marca 2022 r. w Bibliotece Instytutu Konfucjusza w Politechnice Opolskiej zorganizowano warsztaty dla uczniów klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kup. Zgromadzona młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w ceremonii parzenia herbaty. W kolejnej części spotkania uczniowie mogli usłyszeć pokaz gry na chińskich instrumentach muzycznych w wykonaniu pani Lin Qiong. Jej doskonały występ nagrodzony został gromkimi brawami, a młodzi uczestnicy warsztatów wyrazili chęć udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalno-artystycznych naszej placówki – z radością będziemy kontynuować współpracę!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w tej wizyty oraz obejrzenia krótkich filmików z występu pani Qiong.

Kursy darmowe

Darmowe kursy dla studentów i pracowników Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Opolskiego

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Opolu.

UWAGA!

Studenci uczęszczający na kurs języka chińskiego mogą go wpisać do suplementu dodatkowych osiągnięć z dwoma punktami ECTS.

W Instytucie Konfucjusza znajdziecie Państwo bogatą ofertę dostosowaną do różnych potrzeb.

Prosimy o kontakt mailowy:

Kursy dla studentów i pracowników Politechniki Opolskiej:

tel.: 77 449 81 33

email: instytutkonfucjusza@po.edu.pl

Sekretariat Polski czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:30

Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć prześlemy wraz z potwierdzeniem zapisu do konkretnej grupy. W przypadku zebrania się grupy liczącej minimum 6 osób, możliwe jest uruchomienie kursu języka chińskiego z początkiem każdego semestru, na dowolnym poziomie.

Jeśli zastanawiasz się czy język chiński jest dla Ciebie – zapisz się już dzisiaj i przekonaj się, że tak! Wystarczy, że klikniesz w linka i zostawisz namiary na siebie, a skontaktujemy się na pewno!

 

Taichi_2022

Zajęcia tai-chi rozpoczęte

W czwartek w Hali Sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na terenie II Kampusu Politechniki Opolskiej odbyły się pierwsze z piętnastu zajęć Tai-Chi, w których wzięło udział kilkunastu pracowników i studentów Politechniki Opolskiej, a także miłośników tej chińskiej gimnastyki zdrowotnej.

Prowadzący zajęcia: Sławomir Ostrowski – wykwalifikowany i doświadczony instruktor Tai Chi wyjaśnił uczestnikom w jaki sposób ćwiczenia Tai-Chi poprawiają zdolność koncentracji, umiejętność rozluźniania napięć, koordynację ruchu, spostrzegawczość oraz umiejętność obserwacji i pamięć ruchową. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy, zostawiwszy za sobą troski i napięcia dnia codziennego skupili się na ćwiczeniach i wskazówkach prowadzącego. W trakcie pierwszych zajęć ćwiczenia były wprowadzane stopniowo, ich intensywność oraz trudność będą zwiększane dostosowując je oczywiście do indywidualnych możliwości ćwiczących, tak aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach i się do nich przyzwyczaić wynosząc, jak najwięcej korzyści z regularnej praktyki.

Zajęcia Tai-Chi  zostały zorganizowane przez Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu – druga grupa uczestników, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie rozpocznie praktykę już w najbliższy wtorek 8 marca 2022 r.