przewodniczacy_z_wizyta

Przewodniczący z wizytą na politechnice

Po niedawnej wizycie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, Politechnika Opolska była współgospodarzem kolejnego, ogólnopolskiego spotkania. Tym razem z naszą – nie tylko techniczną – ofertą zapoznali się uczestnicy Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich, którzy przez trzy dni gościli w stolicy najmniejszego w kraju, ale świetnie sobie radzącego województwa nad Odrą.

Przewodniczący oraz towarzyszący im wiceprzewodniczący i dyrektorzy biur przyjechali z Krakowa, Katowic, Białegostoku, Bydgoszczy, Wrocławia, Olsztyna, Kielc, Szczecina, Rzeszowa, Lublina oraz Zielonej Góry na zaproszenie przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy. Tradycja spotkań, podczas których dyskutuje się o najważniejszych problemach samorządowców sięga już 22 lat.

Odznaczony Medalem Politechniki Opolskiej Marcin Ociepa, planując wizytę na naszej uczelni (,,dumie regionu” – jak zawsze podkreśla), chciał pokazać swoim gościom, jak ważna jest dla miasta współpraca ze środowiskiem akademickim. Z kilkudziesięcioosobową grupą, na politechnice spotkał się rektor prof. Marek Tukiendorf – Zasłużony  Obywatel Miasta Opola.

Uczestnicy Konwentu zwiedzili nowoczesne laboratoria Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, zapoznali się z działalnością Instytutu Konfucjusza i wzięli udział w ceremonii parzenia herbaty.

Tekst: Lucyna Sterniuk-Gronek
Zdjęcia: Sławoj Dubiel